Spotkanie świąteczne

W środę 12.12.2018 r. w Auli Zespołu Jednostek Edukacyjnych Województwa Małopolskiego w Krakowie odbyło się świąteczne spotkanie, które swoją obecnością zaszczycili:  Ewa Prochowska Dyrektor Środowiskowego Domu Samopomocy VITA, dr Jolanta Stokłosa Prezes Zarządu  „Hospicjum im. św. Łazarza”, inż. Antoni Wiatr - Dyrektor Miejski Dzienny Dom Pomocy Społecznej, Bielik Małgorzata – przedstawiciel  Warsztatów Terapii Zajęciowej, os Górali Styrna Dariusz - Dyrektor Departamentu  Edukacji i Kształcenia Ustawicznego, Suszczyńska Agata - Zastępca Dyrektora Departamentu Edukacji i Kształcenia Ustawicznego, Anna Grzegórzko-Piętak – Kierownik  Zespołu ds. Szkolnictwa Regionalnego Departamentu Edukacji i Kształcenia Ustawicznego, Barbara Augustyńska-Czerw – Kierownik Zespołu ds. Finansów Departamentu Edukacji i Kształcenia Ustawicznego, pracownicy i słuchacze Zespołu. Szczególnie doceniamy obecność emerytowanych pracowników, którzy od wielu lat kultywują tradycje wspólnych spotkań przy stole.

Pani Dyrektor M. Madej witając zgromadzonych w Auli Zespołu gości poruszyła kwestie tradycji adwentowych.  Zapaliliśmy wspólnie umieszczone w wieńcu adwentowym  świece (które przypominają cztery niedziele adwentowe.)  Pani Dyrektor przypomniała o tym, że w pierwszym tygodniu adwentu zapala się jedną świecę, w drugim dwie, w trzecim trzy, a w czwartym wszystkie cztery. Wieniec wyobraża jedność rodziny, która duchowo przygotowuje się na przeżycie świąt Bożego Narodzenia.

W Auli Zespołu znajduje się również Flaga Unii Europejskiej,  Pani Dyrektor opowiedziała o tym, że Arsene Heitz, który zaprojektował flagę Unii Europejskiej, wzorował się na dwunastu gwiazdach z Cudownego Medalika, znanego z objawień Matki Bożej św. Katarzynie Labouré. 

Następnie zostały wręczone nagrody dla laureatów konkursu świątecznego w kategorii „Anioł pocieszenia” oraz „Choinka świąteczna”. Laureaci konkursu otrzymali m. in. Wielką księgę kolęd i pastorałek wraz z nutami i płytami cd. Przedstawiciele samorządu na ręce Pani Dyrektor Madej złożyli upominek wykonany przez słuchaczy terapeuty zajęciowego wraz ze świątecznymi życzeniami dla wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły.

Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze, wypełnionej rozmową i wspólnym kolędowaniem. Kolejny raz przekonaliśmy się, jak ważne są coroczne spotkania i tradycje Bożonarodzeniowe.

Powrót do listy aktualności